سلام خدمت مخاطبين سایت اخبار دیجیتال در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

دودی کردن شیشه خودرو یکی از رایج‌ترین تغییراتی است که رانندگان بر روی ماشین خود اعمال می‌کنند. معاون عملیات ترافیک راهور ناجا، مقررات جدید دودی کردن شیشه خودرو با نرخ جریمه جدید آن را اعلام کرده است.

سرهنگ علی اصغر مهری، معاون عملیات ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در خصوص قوانین دودی کردن شیشه خودرو اظهار کرد بر اساس مقررات جدید، شیشه دودی خودرو باید به گونه‌ای انجام شود که ماموران پلیس راهور از فاصله ۳ متری قادر به مشاهده داخل خودرو اعم از راننده و سرنشینان آن باشند و اگر داخل خودرو قابل مشاهده نباشد، بر اساس قوانین جدید، شیشه دودی استفاده شده غیر مجاز بوده و برابر قانون جریمه می‌شود.

دودی کردن شیشه خودرو

مبلغ جریمه دودی کردن شیشه خودرو

سرهنگ مهری در ادامه افزود بر اساس کد تخلفاتی ۲۱۱۴ جدول تخلفات رانندگی، اگر مالک وسیله نقلیه به گونه‌ای به دودی کردن شیشه خودرو اقدام کند که داخل خودرو توسط ماموران پلیس راهور قابل مشاهده نباشد، تخلف بوده و در جاده‌ها و مراکز استان‌ها با مبلغ ۵۰ هزار تومان و در سایر شهرها با مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه خواهد شد. شیشه خودروهایی که توسط خودروسازان داخلی تولید می‌شود، هیچکدام از کارخانه به صورت شیشه دودی به بازار عرضه نمی‌شود و در میان خودروهای خارجی نیز برخی به شیشه‌های فتوکرومیک مجهز هستند که شبیه عینک‌های فتوکروم بوده و غیر مجاز نیستند.

دودی کردن شیشه خودرو

دلیل تدوین قوانین جدید

سرهنگ مهری در خصوص دلایل تدوین قوانین جدید بیان کرد به خاطر نبود استاندارد و شرایط دقیق برای تعیین مقدار غلظت شیشه دودی خودروها،‌ پلیس راهور ناجا در بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌های خود اعلام کرده هر زمانی که ماموران پلیس راهور از فاصله ۳ متری قادر به مشاهده راننده و سرنشینان آن نبودند، بر اساس مقرارت جدید، شیشه دودی غیر مجاز شناخته شده و باید اعمال قانون صورت بگیرد.

دودی کردن شیشه خودرو

برخورد با نصابان غیر مجاز

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد با شرایط جدید علاوه بر اینکه راننده جریمه می‌شود، با نصابانی که به صورت غیر مجاز، عمل دودی کردن شیشه خودرو را انجام می‌دهند نیز برخورد قانونی می‌شود. در مراکز تعویض پلاک هم مقرر شده تنها در صورت رفع شیشه دودی غیر مجاز، شماره‌گذاری وسیله نقلیه انجام شود.

دودی کردن شیشه خودرو

استفاده‌کنندگان با شرایط خاص

سرهنگ مهری در ادامه اضافه کرد افرادی که بر اساس مجوزهای پزشکی نیاز به استفاده از شیشه دودی دارند، ابتدا باید میزان غلظت آن در کمیسیون‌های فنی و پزشکی پلیس راهور تجویز شود. به همین دلیل مکاتبات لازم با مراجع ذی‌ربط انجام شده تا شرایط استاندارد و میزان غلظت شیشه‌های خودروها و نیز افرادی که در موارد خاصی نیاز به استفاده از شیشه دودی دارند، تعیین شود تا شرایط دودی کردن شیشه خودرو به صورت یکسان انجام شود.

دودی کردن شیشه خودرو


شما مخاطبين عزيز سايت اخبار دیجیتال از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت اخبار دیجیتال

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها